044-44800

info@glimnet.se

Administration

Rektor

Joakim Hector
044 – 448 04
joakim.hector@glimnet.se

Biträdande rektor

Johannes Dahlén
044 – 448 05
johannes.dahlen@glimnet.se

Kanslist, ekonomi / CSN-ärenden för kursdeltagare

Mariann Nilsson
044 – 448 02
mariann.nilsson@glimnet.se

Internatföreståndare

Fanny Isnard
044 – 448 33
fanny.isnard@glimnet.se

Kock

Sara Persson
044 – 448 14
sara.persson@glimnet.se

Kursföreståndare

Allmän kurs

Övergripande: Johannes Dahlén, johannes.dahlen@glimnet.se

Fokus: Lena Röstin, lena.rostin@glimnet.se
Högskoleförberedande: David Persson, david.persson@glimnet.se
Resurs: Erika Björåker, erika.bjoraker@glimnet.se
Språk: Hanna Kroon, hanna.kroon@glimnet.se

Baslinje

Karolina Persson, karolina.persson@glimnet.se

Bibelskola Jordnära

Anton Flood, anton.flood@glimnet.se

Bibel- och lärljungaskola, Strandhem

Daniel Lyckander, daniel.lyckander@strandhem.nu

Esport och spelidé

Tobias Sjunnesson, tobias.sjunnesson@glimnet.se
Fanny Isnard, fanny.isnard@glimnet.se

Gospellinje

Eva Rietz, eva.rietz@glimnet.se

Keramik

Linda Herrlin, linda.herrlin@glimnet.se

Preparandkurs

John Säbom, john.sabom@glimnet.se 

Textil

Marie Rolander, marie.rolander@glimnet.se

Webbutvecklare

Henry Bergström, henry.bergstrom@glimnet.se
Anders Sjunnesson, anders.sjunnesson@glimnet.se

Postadress

Glimåkra folkhögskola
Box 115
289 04 Glimåkra

Besöks- och leveransadress

Gamla Sibbhultsvägen 5
289 46 Glimåkra

Hämta vägbeskrivning

Organisation och Ekonomi

Organisationsnummer: 838200-5950
Bankgiro: 986-5866