Search only underlying pages

Kontakt

Välkommen att kontakta oss för mer information!
Adressuppgifter

Glimåkra folkhögskola
Box 115  
289 04 Glimåkra


Gamla Sibbhultsvägen 5
289 46 Glimåkra


Tel 044-44800
Epost: info@glimnet.se

Organisationsnummer: 838200-5950
Bg 986-5866
Pg 20 28 21-5

 

Administration

Rektor

Joakim Hector, joakim.hector@glimnet.se

Biträdande rektor

Anna Björk, anna.bjork@glimnet.se
Johannes Dahlén, johannes.dahlen@glimnet.se

Kanslist, ekonomi / CSN ärenden för kursdeltagare

Mariann Nilsson, mariann.nilsson@glimnet.se

Internatföreståndare

Jennifer Pålsson, jennifer.palsson@glimnet.se

Kökschef

Markus Svärd, markus.svard@glimnet.se

Informationsansvarig

Mikael Persson, mikael.persson@glimnet.se

Kurator

Anna-Klara Castor, anna-klara.castor@glimnet.se, 0707 - 68 98 29

 

Kursföreståndare

Akvarell

Ingrid Svantesdotter-Larsson, ingrid.svantesdotter@glimnet.se

Allmän kurs

Johannes Dahlén, johannes.dahlen@glimnet.se

Baslinje

Karolina Persson, karolina.persson@glimnet.se

Bibel- och lärljungaskola, Strandhem

Magnus Hagström, magnus.hagstrom@strandhem.nu

Esport och spelidé

Ludvig Knutz, ludvig.knutz@glimnet.se

Gospellinje

Eva Rietz, eva.rietz@glimnet.se

Gospel 2

Mikaela Häger, mikaela.hager@gospelverkstaden.se

Keramik

Ingrid Svantesdotter-Larsson, ingrid.svantesdotter@glimnet.se

Programmering

Anders Sjunnesson, anders.sjunnesson@glimnet.se

Skriv ditt liv

Emelie Ånskog, emelie.anskog@glimnet.se

Synkurs

Karin Landin Sandberg, karin.landin.sandberg@glimnet.se

Textil

Marie Rolander, marie.rolander@glimnet.se

Modified 2019-09-19 14:08:42