Kontakt

Välkommen att kontakta oss för mer information!
Postadress

Glimåkra folkhögskola
Box 115  
289 04 Glimåkra

Besöks- och leveransadress

Gamla Sibbhultsvägen 5
289 46 Glimåkra


Tel 044-44800
Epost: info@glimnet.se

Organisationsnummer: 838200-5950
Bankgiro: 986-5866

Administration

Rektor

Joakim Hector
044 - 448 04
joakim.hector@glimnet.se

Biträdande rektorer

Anna Björk
044 - 448 06
anna.bjork@glimnet.se

Johannes Dahlén
044 - 448 05
johannes.dahlen@glimnet.se

Kanslist, ekonomi / CSN-ärenden för kursdeltagare

Mariann Nilsson
044 - 448 02
mariann.nilsson@glimnet.se

Internatföreståndare

Jennifer Pålsson
044 - 448 15 
jennifer.palsson@glimnet.se

Kökschef

Markus Svärd
044 - 448 14
markus.svard@glimnet.se

Kurator

Anna-Klara Castor
044 - 448 11, 0707 - 68 98 29
anna-klara.castor@glimnet.se

 

Kursföreståndare

Allmän kurs

Övergripande: Johannes Dahlén, johannes.dahlen@glimnet.se

Fokus: Lena Röstin, lena.rostin@glimnet.se
Högskoleförberedande: David Persson, david.persson@glimnet.se
Resurs: Erika Björåker, erika.bjoraker@glimnet.se
Språk: Hanna Kroon, hanna.kroon@glimnet.se
Språkintro: Marie Wetterqvist, marie.wetterqvist@glimnet.se

Baslinje

Karolina Persson, karolina.persson@glimnet.se

Bibel- och lärljungaskola, Strandhem

Magnus Hagström, magnus.hagstrom@strandhem.nu

Esport och spelidé

Tobias Sjunnesson, tobias.sjunnesson@glimnet.se
Fanny Isnard, fanny.isnard@glimnet.se

Gospellinje

Eva Rietz, eva.rietz@glimnet.se

Keramik

Ingrid Svantesdotter-Larsson, ingrid.svantesdotter@glimnet.se

Preparandkurs

Fanny Isnard, fanny.isnard@glimnet.se

Skriv ditt liv

Emelie Ånskog, emelie.anskog@glimnet.se

Textil

Marie Rolander, marie.rolander@glimnet.se

Webbutvecklare

Johannes Dahlén, johannes.dahlen@glimnet.se

Webbprogrammering - distans

Anders Sjunnesson, anders.sjunnesson@glimnet.se

 
Modified 2021-01-26 08:57:52