Kontakt & Media

Modified 2017-05-23 12:52:11 history  

Adressuppgifter

 

Glimåkra folkhögskola
Gamla Sibbhultsvägen 5
Box 115
289 04 Glimåkra
Tel 044-44800
Epost: info@glimnet.se
Organisationsnummer: 838200-5950
Bg 986-5866
Pg 20 28 21-5

Administration

Rektor
Joakim Hector, joakim.hector@glimnet.se

Biträdande rektor
Magnus Johansson, magnus.johansson@glimnet.se

Kanslist, ekonomi / CSN ärenden för kursdeltagare
Mariann Nilsson, mariann.nilsson@glimnet.se

Chef kök/internat
Jane Gudmundsson, jane.gudmundsson@glimnet.se

Informationsansvarig
Mikael Persson, mikael.persson@glimnet.se

Kursföreståndare

Allmän linje
Johannes Dahlén, johannes.dahlen@glimnet.se

Baslinje
Karolina Persson, karolina.persson@glimnet.se

Bibel- och lärljungaskola, Strandhem
Daniel Engelbrekt, daniel.engelbrekt @gmail.com

Gospellinje
Eva Rietz, eva.rietz@glimnet.se

Hantverk och Skapande
Ingrid Svantesdotter-Larsson, ingrid.svantesdotter@glimnet.se

Skrivarlinje
Henrik Bergkvist, henrik.bergkvist@glimnet.se

Preparandkurs för ungdomar med synnedsättning
Mikael Persson, mikael.persson@glimnet.se